Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHT  → Studium → Uchazeč → Rady a tipy do začátku studia
iduzel: 53776
idvazba: 62201
šablona: stranka
čas: 29.6.2022 08:53:53
verze: 5054
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Rady a tipy do začátku studia

Nevíte si rady nebo něčemu nerozumíte? Ptejte se!


S jakoukoli studijní záležitostí nebo problémem se obrať na svůj děkanát. Zde dostaneš vždy ty nejpřesnější a nejaktuálnější informace. A hlavně,  studijní referentky ti mohou nejlépe pomoci najít individuální řešení.

Ptát se můžeš i studentských tutorů a to nejlépe na e-mailové adrese tutori@vscht.cz (případně na „prváckých“ facebookových skupinách).  Na jejich stránkách také nalezneš odpovědi na nejčastější dotazy.

S drobnými organizačními i závažnými osobními problémy ti pomůžou na PKC - Poradenském a kariérním centru. PKC nabízí Kurzy akademických kompetencí, psychologické poradny, SSP, studentský tutoring a zaštiťuje všechny služby studentům, které nejsou přímo spojené se studiem.

Studentské spolky a sportovní týmy

Na škole funguje spousta studentských spolků, jako jsou Tutoři, 4Students, Uni-Art, ESN, ÚDKH a další. Pokud se ti nechce jen sedět na koleji a pilně studovat, přidej se k některému spolku nebo sportovnímu týmu. Pokud máte zájem si něco o spolcích zjistit, čemu se věnují, případně se k nim přidat, koukněte na stránky aktivni.vscht.cz.

Průvodce prváka

Brožuru Průvodce prváka dostaneš při zápise a najdeš v ní spoustu užitečných informací do začátku studia. Mimo jiné co všechno musíš zařídit před první přednáškou, kde seženeš skripta a učebnice, jak funguje kreditový systém, nebo kde se můžeš najíst či si jít zasportovat. A určitě se ti bude hodit i v pozdějších měsících!

Připrav se!

Pokud si nejsi jistý, jestli tvé znalosti chemie a matematiky stačí na úspěšné zahájení studia na VŠCHT Praha, můžeš si to ověřit on-line. Na našem e-learningu najdeš tři přípravné elektronické kurzy (Obecná a anorganická chemie, Chemické výpočty a Matematika), jejichž cílem je shrnutí středoškolské chemie a matematiky. Můžeš si tak udělat představu, kde se bude na přednáškách začínat a případně si potřebné znalosti přímo v kurzu doplnit.

Jak se na VŠCHT neztratit

Zdají se ti chodby VŠCHT spletité a nikdy nevíš, kde se vymotáš? Nevěš hlavu a stáhni si Emila! V této mobilní aplikaci najdeš nejenom podrobnou mapu školy, ale i školní kalendář, termíny zkoušek a jejich výsledky, nebo rozvrh.

Aktualizováno: 5.11.2021 17:27, Autor: Ondřej Kundrát


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Děkanát FCHT, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi