Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHT  → O fakultě → Akademický senát → Volby do AS FCHT → Volby 2022 → Kandidátky studentů
iduzel: 66718
idvazba: 80452
šablona: stranka_submenu
čas: 28.5.2024 03:41:23
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 66718
idvazba: 80452
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'fcht.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/o-fakulte/akademicky-senat/volby-as-fcht/volby-2022/studenti'
iduzel: 66718
path: 8547/4159/1395/1892/4609/6057/41754/66696/66718
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Kandidátky studentů

Volby proběhly od pondělí 5. prosince do čtvrtka 8. prosince elektronickou formou ve volební aplikaci na adrese hlasovani.vscht.cz.

Kandidátní listiny do AS VŠCHT Praha naleznete zde.

Kandidátní listiny studentů FCHT

Kandidátní listina studentů bakalářských a magisterských programů

Obsazuje se jeden mandát ze dvou kandidátů.

Kandidátní listina studentů doktorských programů

Obsazuje se jeden mandát ze čtyř kandidátů.

Medailonky kandidátů

Medailonky kandidátů studentů bakalářských a magisterských programů

Lucia Gabošová

Lucia Gabošová
Studentka 2. ročníku bakalářského studijního programu Chemické technologie.

Kdo jsem?
Ahoj, rada by som sa ti stručne predstavila, keďže by som povedala, že ma moc ľudí nepozná, čo sa asi týmto okamžikom zmení. Moje meno je Lucia a študujem už 2. ročník v bakalárskom programe Chemie a chemické technologie. Vo voľnom čase rada čítam aj niečo iné okrem McMurryho alebo zadaní domácich úkolov :). Môj zmysel pre humor je veľmi znamenitý (čo určite nebolo možné prehliadnuť z predchádzajúcej vety :D). Každopádne asi by sme sa mohli dostať k tomu ako sa stalo to, že si teraz čítaš môj medailónik. Ako to pomerne tichá osoba, ktorá má rada svoju komfortnú zónu sa ukázalo, že ju až tak rada nemám a nechám sa namočiť do rôznych nápadov a občas sa stane, že daný nápad neznie až tak zle a na jeho realizovanie mi stačí opustiť komfortnú zónu a môžu z toho vzniknúť celkom fajn veci. A ako posledný a nemenej dôležitý bod by som rada spomenula svoju lásku k mačkám a hudbe :D.

Proč byste mě měli volit?
No a tu by som na teba mala určite „vybaliť“ 20 bodový volebný plán, ktorý by na teba mal zapôsobiť tak aby si zaškrtol/zaškrtla práve moje meno, avšak žiaden 20 bodový plán spísaný nemám. Každopádne teraz vtipy bokom. Raz za čas mi napadnú pomerne objektívne nápady na skvalitnenie života a štúdia na našej skvelej škole, ktorá by mohla byť samozrejme ešte lepšia. Keďže školu ako takú charakterizujú predovšetkým ľudia a my študenti tvoríme nezanedbateľnú časť, dá sa povedať, že na našom názore rozhodne záleží. Osobne zastávam názor, že by bola škoda niektoré nápady, názory a podnety neskúsiť zrealizovať, čo najlepšie by to bolo možné. Napríklad „vyčarovanie“ lavičiek pred niektorými učebňami by potešilo nejedného unaveného študenta :D. Takže, ak zvažuješ komu dať hlas, kľudne ho hoď mne, ja za to budem rada a nejak si s tým poradím čo najlepšie to pôjde :D. Resp. budem sa naozaj snažiť presadiť, čo najviac skvelých nápadov.


Jan Wohlgemuth

Jan Wohlgemuth
Student 1. ročníku magisterského studijního programu Organická chemie.

Kdo jsem?

Jsem Honza, spolumajitel VŠCHT Memes, Člupkolog, bývalý obor Chemie, současně organik a memer. Angažuji se na VŠCHT jako dvorní šašek a improvizátor pod DIVOCHem. Také jsem profesionální memolog a troll. Spousta z vás mě zná ať už ze seznamováku, premiéry filmů nebo odkudkoliv, kde se taky angažuju. Kdo mě nezná, ten mě pozná.

Proč byste mě měli volit?

No to je dobrá otázka, protože to sám nevím. Někdo mě asi ze srandy nominoval, a tak jdu ze srandy kandidovat. Asi věci, jako jsou zápočty z matiky, změnit nedokážu, ale třeba společně dokážeme prosadit přejmenování posluchárny A11 na posluchárnu Martina Člupka a možná mu před ní postavíme i bustu. Kandiduji jako hlas lidu a doufám, že lid zvolí správně a budu se moct stát senátem (to není překlep, I love democracy). Možná vám je na VŠCHT teď dobře, ale můžu vám slíbit, že za Honzy bude ještě lépe.


Medailonky kandidátů studentů doktorských programů

Kateřina Hradečná

Kateřina Hradečná
Studentka 1. ročníku doktorského studijního programu Chemie a chemické technologie

Kdo jsem?
Jsem studentkou prvního ročníku doktorského studia na Ústavu anorganické technologie, kde se věnuji alkalické elektrolýze vody. Mimo VŠCHT se vzdělávám také v oboru sociálních věd na Univerzitě Karlově. Zajímám se o udržitelnost, životní prostředí a lidská práva. Ve volném čase ráda chodím po horách, fotím na analog a čtu beletrii od literárních autorek. Sama sebe bych popsala jako empatickou osobu, která umí dobře naslouchat ostatním.

Proč byste mě měli volit?
Zatím jste mě mohli vidět hlavně na školních popularizačních akcích. Protože mám ale chuť zlepšovat věci kolem sebe, ráda bych se aktivně zapojila do chodu školy. Mojí prioritou je, aby fakulta (a VŠCHT obecně) byla i nadále příjemným studijním a pracovním prostředím pro všechny. Proto bych se mimo jiné zasadila o vytvoření pozice ombudsmana nebo ombudsmanky – tedy osoby, která by pomáhala udržovat bezpečné prostředí na fakultě a VŠCHT (nejen) pro studenstvo. Důležité mi přijde i vyzdvižení důležitosti takzvaných soft skills, které jsou nepochybně využitelné v pracovní i soukromé sféře. Především bych ale ráda byla zastupitelkou, která pomůže s řešením vašich záležitostí a v senátu nechá slyšet váš hlas.


Martin Jirásko

Martin Jirásko
Student 1. ročníku doktorského studijního programu Chemie a chemické technologie

Kdo jsem?
Ahoj, jmenuji se Martin Jirásko, je mi 25 let a po zdárně ukončeném magisterském studiu jsem se rozhodl i nadále pokračovat na svém tématu, a tedy i v doktorském studiu na ústavu anorganické technologie. Považuji se za celkem pracovitého člověka s vytrvalým duchem a snahou o úspěšné dokončení rozdělaných, ačkoliv náročných, projektů. Mezi mé záliby patří cyklistika, deskové hry a také poslech hudby.

Proč byste mě měli volit?
No a proč byste mě měli volit? Nemám sice mnoho zkušeností s politikou, ale stejně jako mnozí z Vás trávím v budovách školy mnoho času a rád bych, aby tento čas byl co nejpříjemnější. Samotná kandidatura mne překvapila a upřímně i trochu vyděsila, dokud jsem si neuvědomil, že to je vlastně skvělá příležitost se něco nového naučit a nápady, které byly dříve pouze imaginární, uskutečnit. Dále bych chtěl pokračovat v konání svých předchůdců a dokončit dříve rozjeté projekty, jako jsou například vyšší stipendia, či princip některých zkoušek. Na fungování školy mi záleží a rád bych našel nejlepší možný kompromis mezi zájmy studentů a vedením školy. Díky a ahoj


Klára Pulcová

Klára Pulcová
Studentka 2. ročníku doktorského studijního programu Chemie a technologie materiálů

Kdo jsem?
Ahoj, jsem studentka 2. ročníku doktorského studia oboru Chemie a technologie materiálů. Na Ústavu skla a keramiky se už více než 5 let s radostí věnuji výzkumu anorganických pojiv a denně mě můžete potkat na chodbách přízemí budovy A ve špinavém plášti s rozcuchanými vlasy a kafem v ruce. Mimo mou závislost na výběrové kávě miluju hory, lezení (to je v naší škole snad národní sport) a občas vezmu s oblibou do ruky i foťák nebo ukulele.

Proč byste mě měli volit?
Naše škola je pro mě místem, kde trávím hodně času, proto bych si přála nahlédnout do jejího chodu a mít možnost se na něm aktivně podílet. Ráda bych se věnovala zejména nově připravované reformě doktorského studia, zjednodušení komunikace mezi studenty a školou nebo větší podpoře vědecko-průmyslových projektů.

Who am I?
Hi, I'm a 2 nd year PhD student of Chemistry and Technology of Materials. I have been happily researching inorganic binders at the Department of Glass and Ceramics for more than 5 years, and every day you can find me in the corridors of the building A ground floor in a dirty coat with dishevelled hair and a mug full of coffee in hand. Apart from my addiction to specialty coffee, I love mountains, climbing (it's probably the national sport at our school) and sometimes I like to indulge myself in photography or playing the ukulele

Why should you vote for me?
For me, our school is a place where I spend a lot of time, so I would like to have an insight into how it’s run and have the opportunity to actively participate in it. I would like to focus in particular on the newly prepared reform of doctoral studies, simplification of communication between students and the school or greater support for scientificindustrial projects.


Kateřina Zítová

Kateřina Zítová
Studentka 3. ročníku doktorského studijního programu Chemie a chemické technologie

Kdo jsem?
Jsem studentkou doktorského programu Chemie a chemické technologie na Ústavu organické technologie. Kromě mého výzkumu v oblasti heterogenních katalyzátorů, práci na projektech a pedagogické činnosti se také aktivně účastním Dnů otevřených dveří, Setkání s uchazeči o studium na VŠCHT a propagaci VŠCHT na školách. Mezi moje záliby a vášně patří hudba, tanec, tenis a lyžování. Ale ve volném čase mě nejčastěji najdete se šálkem kávy nebo skleničkou prosecca při posezení s kamarády.

Proč byste mě měli volit?
Stát se senátorem je pro mne novou výzvou, kde bych mohla uplatnit své studentské zkušenosti, které sbírám už 8 let, co působím na škole. Za tuto dobu jsem získala už vhled do chodu VŠCHT a vzhledem k tomu, že jsem v každodenním kontaktu se studenty, jsem schopná komunikovat jejich problémy a hledat řešení. Mimo jiné bych se také ráda aktivně podílela na diskutování a vydobytí co nejlepších podmínek pro doktorandy, i vzhledem k často skloňované novele vysokoškolského zákona.


Aktualizováno: 5.1.2023 16:23, Autor: Lukáš Mrazík

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Fakulta chemické technologie
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
zobrazit plnou verzi