Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHT  → Studium → Uchazeč → Vzkazy současných studentů → Pavla Nekvapilová
iduzel: 53985
idvazba: 62440
šablona: stranka_obrazek
čas: 2.3.2021 03:31:22
verze: 4827
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Pavla Nekvapilová

Pavla Nekvapilová

Studuju program Chemie a technologie materiálů. Nicméně jsem první rok byla na Biomateriálech (přešla jsem, jelikož se mi ten obor zdál hodně specifický a chtěla jsem mít obecnější, širší základ). 

Šla jsem z gymplu, takže mi jednotlivé programy nic moc neříkaly, jen jsem věděla, že mě baví chemie a materiály byly jedna z mála věcí, které jsem si dokázala alespoň představit. Spíš to pro mě byla věc citu, VŠCHT nebyla moje první volba (tou bylo Vojenské zdravotnictví v Hradci, kam jsem se nedostala), tudíž jsem si řekla, že kdyžtak po roce odejdu nebo změním obor. Až během studia jsem zjistila, čemu se vlastně jaká fakulta věnuje a nějak mě materiály a obecně technologie dost vtáhly 😃. Ideální kombinace chemie, fyziky a matiky.

Líbí se mi, jak jednotlivé předměty spolu souvisí nebo na sebe navazují (je to jako crossovery v seriálech). Učené věci jsou hodně logické, takže bichlování je málo (relativně), k tomu hodně praxe v laboratořích a nesčetně různorodých příležitostí všeho druhu. 

Studium je spíš konstantní řešení "hlavolamů", takže nad tím člověk stráví chvíli až tři, ale je jednoduché se do toho ponořit.

A co se mi líbí úplně nejvíc, jsou ty lidi a celkově prostředí na škole. Ale to si každý musí zažít sám. Kdybych to vypisovala, bude to působit spíš jako prodejná reklama.

Aktualizováno: 19.4.2020 17:01, Autor: Ondřej Kundrát

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Děkanát FCHT, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi